Przed nami Mogiła Fest! Co w programie?

2022-09-07 19:41
Mogiła Fest
Autor: Mogiła Fest - materiały prasowe

Rekonstrukcje historyczne, pokazy miejskich służb czy koncerty. To jedne z atrakcji zbliżającego się wydarzenia Mogiła Fest. W najbliższą sobotę (10 września) na Błoniach Mogilskich dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w warsztatach średniowiecznego rzemiosła. Uczestnicy poznają także historyczne postacie związane z Nową Hutą.

Mogiła Fest to podróż przez epoki. To doskonała okazja, aby przyjrzeć się, jak zmieniała się obecna dzielnica XVIII od zarania dziejów, aż po współczesność.

- Dzieci będą mogły lepić z gliny, koszyki wiklinowe wyplatać, wybić monety ze starej mennicy, zobaczyć pracę kowala. Poznają także krótkie historie związane z Nową Hutą. To, że na Błoniach Mogilskich obyła się bitwa w czasie potopu szwedzkiego czy przemarsz wojsk Tadeusza Kościuszki - mówi Agnieszka Żołądź, radna dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Na Mogiła Fest nie zabraknie także muzyki. Podczas plenerowych koncertów będzie można usłyszeć bardziej współczesne brzmienia.

- Będą występy orkiestr, cheerleaderek oraz koncerty. Najpierw DJ Wika będzie bawić wszystkich niezależnie od wieku. Potem wystąpią Chłopcy z Placu Broni, Lanberry i Pudelsi - wymienia Żołądź.

Mogiła Fest rozpocznie się o godzinie 14:00, a wstęp jest wolny. Wydarzeniu patronuje Radio Plus.