"Róża dla Jezusa Miłosiernego". Wyjątkowy happening krakowskiej młodzieży

2023-04-11 20:05
happening
Autor: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Tańcząc i rozdając róże będą zapraszać na Święto Miłosierdzia. W najbliższą sobotę - 15 kwietnia - na krakowskim rynku odbędzie się happening Diakoni Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie. Od godziny 13:00 młodzi będą modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie wykonają tzw. taniec wielkanocny, po którym rozdadzą przechodniom białe róże.

- Jest to wydarzenie, które ma na celu zaprosić mieszkańców Krakowa, ale też i turystów, do przeżywania Święta Miłosierdzia, które jest dzień później. Drugim celem jest także danie świadectwa swojej wiary. Wiary w miłosierdzie, wiary w Chrystusa - mówi ks. Jacek Bernacik z Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej. 

W sumie do mieszkańców trafią dziesiątki róż. Do każdej dołączony będzie cytat z Dzienniczka św. Siostry Faustyny.

- W jednym z punktów "Dzienniczka" jest napisane, że przyjaźń Jezusa jest jak woń kwiatów, a dokładnie róż. Jest to taki symbol, który ma nam pokazywać tą "słodką" przyjaźń z Chrystusem - dodaje ks. Bernacik. 

Centralne obchody Święta Miłosierdzia odbędą się w niedzielę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Polowa msza święta pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego rozpocznie się o godzinie 10:00.