Rozpoczyna się Letni Festiwal Muzyczny w Kalwarii Zebrzydowskiej

2022-06-24 11:45
kalwaria
Autor: wikipedia.org

Po dwóch latach przerwy wakacyjne koncerty wracają do pasyjno-maryjnego sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. W sobotę 25 czerwca zainaugurowany zostanie XXV Letni Festiwal Muzyczny. To cykl pięciu koncertów, które odbywać się będą w wybrane sobotnie wieczory.

Festiwal odbywa się z inicjatywy klasztoru bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jego Dyrektorem Artystycznym jest Marcin Wolak.

- Tegoroczny festiwal otworzy Bachowski Zespół Kameralny i Wacław Golonka, który będzie towarzyszył mu na organach. To będzie przede wszystkim muzyka Bacha, a więc muzyka tej epoki, w której powstawała kalwaryjska bazylika. To sprawia, że odbiór tego koncertu na pewno będzie dobry. Odpowiednie wnętrze do słuchania takiej muzyki i odpowiednia muzyka do takiego wnętrza - mówi o. Tarsycjusz Bukowski z kalwaryjskiego sanktuarium.

W kolejnych koncertach wystąpią: Tomasz Ślusarczyk, Daniel Preisner, duet Pospieszalska i Mencel, a na finał Cappella Marialis, czyli zespół wokalny krakowskiej Bazyliki Mariackiej. Odbywać się one będą w soboty: 9 lipca, 23 lipca, 6 sierpnia i 27 sierpnia. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 20:00. Wstęp jest bezpłatny.