Rusza trzecia edycja akcji "Złote kule św. Mikołaja"

2022-12-01 11:40
złote kule
Autor: parafiamikolaj_krakow.pl

Złote kule św. Mikołaja ponownie pojawią się w krakowskich kościołach. W najbliższą niedzielę (04.12) rozpocznie się trzecia edycja adwentowej akcji charytatywnej, której celem jest wsparcie osób w potrzebie. W tym roku będą to 6-letnie bliźniaczki chorujące na zespół Bardeta-Biedla.

Akcja nawiązuje do legendy, w której św. Mikołaj pomógł trzem ubogim siostrom podrzucając do ich domu trzy, pokaźnej wielkości złote kule. Dzięki podarkom siostry stały się zamożne i mogły wyjść za mąż jako panny z dobrego domu z posagiem.

Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku przygotowano 1200 złotych kul. Blisko dwa razy więcej niż przed rokiem.

- Udział w akcji jest bardzo prosty. Wystarczy przyjść do jednego z wybranych kościołów i zabrać z kufra św. Mikołaja złotą kulę. W jej wnętrzu znajdziemy informacje w jaki sposób możemy pomóc. Złotą kulę należy zaś zawiesić na choince jako znak dobrego uczynku adwentowego - mówi ks. Michał Mroszczak, współinicjator akcji.

W tym roku akcja swoją pomocą obejmie dwie sześcioletnie siostry bliźniaczki – Martynkę i Milenkę chore na bardzo ciężką i rzadką chorobę – zespół Bardeta-Biedla. Celem akcji jest pomoc w sfinansowaniu całorocznej opieki nad dziewczynkami. Opiekę zapewnią wykwalifikowani pracownicy i wolontariusze krakowskiego Hospicjum im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Kufry ze złotymi kulami stanął w pięciu krakowskich parafiach i czterech znajdujących się poza Krakowem. Są to:

– Kościół pw. św. Mikołaja w Krakowie,

– Sanktuarium św. Józefa – kościół OO. Karmelitów przy ul. Rakowickiej w Krakowie,

– Kościół pw. Świętego Krzyża w Krakowie,

– Kościół pw. Bożego Miłosierdzia w Krakowie przy ul. Smoleńsk,

– Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnawie k. Bochni,

– Kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia w Juszczynie,

– Kościół pw. św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa,

– Kościół pw. św. Wojciecha w Osieczanach,

– Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach (tylko w niedzielę 4 grudnia).

W akcji można wziąć udział także online. Wystarczy wpłacić dowolny datek na konto krakowskiej parafii św. Mikołaja, wpisując w tytule przelewu hasło „Złote kule św. Mikołaja”.