Sercanki przygotowują się do beatyfikacji matki Klary Szczęsnej

2015-07-28 9:08
Klara Ludwika Szczęsna
Autor: www.sercanki.org.pl Ojciec święty Franciszek wyraził zgodę, aby beatyfikacja Czcigodnej służebnicy Bożej Klary Ludwiki Szczęsnej odbyła się w dniu 27 września 2015 roku.

27 lipca rozpoczyna się dziewięciotygodniowa Nowenna przygotowująca do beatyfikacji Klary Ludwiki Szczęsnej - współzałożycielki sercanek.

Centrum duchowego przygotowania znajduje się w krakowskim sercańskim kościele przy ul. Garncarskiej 24. W ramach nowenny sprawowana będzie Eucharystia (godz. 18.30) z prośbą o dobre przygotowanie do beatyfikacji współzałożycielki Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego. Mszę św. poprzedzać będzie rozważanie różańca św. wraz ze refleksją zaczerpniętą z pism pozostawionych przez Sługę Bożą. 7 dnia każdego miesiąca począwszy od września 2015 w ramach wieczornej mszy św. o godz. 18.30 w sercańskim kościele będzie można dowiedzieć się o życiu, działalności i przesłaniu Sł. B Klary Szczęsnej. Pierwszemu – wrześniowemu spotkaniu z osobą przyszłej błogosławionej przewodniczył będzie ks. prof. dr hab. Łukasz Kamykowski. Msza święta beatyfikacyjna celebrowana będzie 27 września w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie o godz. 10.30. Pół godziny wcześniej rozpocznie się nabożeństwo przygotowujące do udziału w uroczystości. Aktu beatyfikacji Czcigodnej Służebnicy Bożej Klary Szczęsnej dokona legat papieski Jego Eminencja Kardynał Angelo Amato, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.