Święto Rodziny w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie

2022-06-26 16:47
Piknik rodzin i ikona rodziny w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie.
Autor: Dominika Baraniec

Archidiecezjalne Święto Rodziny zostało zainicjowane w związku z kończącym się Rokiem Rodziny Amoris Leatitia i kończącą się peregrynacją Ikony św. Rodziny, która nawiedzała parafie naszej archidiecezji gromadząc wiernych na modlitwie za rodziny, małżonków i narzecznych.

Z tej okazji w weekend można było wziąć udział w koncertach, warsztatach, wykładach, duchowym łączeniu z papieżem Franciszkiem, adoracjach. Głównym punktem uroczystości była niedzielna Msza Święta sprawowana przez metropolitę krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Chrystus uczy nas miłości – cierpliwej, pięknej, wyrozumiałej, odpowiedzialnej. Na tym fundamencie budujmy moc własnej rodziny, moc rodzin całego Kościoła, naszej ojczyzny. By dzięki tej mocy życia rodzinnego z ufnością patrzeć na przyszłość nas samych i całego świata – mówił abp Marek Jędraszewski w sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie celebrowano zakończenie Roku Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej.

Niedzielne uroczystości poprzedziła w sobotę, 25 czerwca procesja Ikony św. Rodziny z Nazaretu z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Jana Pawła II połączona z modlitewnym czuwaniem.

To dla Nas wyjątkowy czas. Czujemy wsparcie innych rodzin, spędzamy czas razem. Nasi synowi są tu ministrantami i chcemy ich wychowywać w duchu tak pięknych wartości - mówił jeden z uczestników pikniku.