Trwa akcja "Godzina dla Dzieci z Ołtarzem Wita Stwosza"

2022-10-05 17:31
krakow
Autor: pixabay.com

Do końca października w Bazylice Mariackiej w Krakowie będzie dodatkowa ceremonia otwarcia Ołtarza Wita Stwosza. To specjalna akcja przygotowana z myślą o uczniach małopolskich szkół. Od poniedziałku do piątku o godzinie 13:00 ołtarz jest otwierany, a następnie przez 60 min młodzież wraz z nauczycielami mogą podziwiać go z bliska.

- Okazuje się, że o 11:50 uroczyste otwarcie ołtarza cieszy się bardzo dużą popularnością. Zrodziła się potrzeba wydzielenia specjalnego czasu dla dzieci i młodzieży. Wszystko po to, żeby mogli mieć bezpośredni kontakt z żywą historią Bazyliki Mariackiej i medytacją życia naszej patronki Maryi, bo tak naprawdę o tym jest ołtarz - mówi ks. Dariusz Raś, proboszcz Bazyliki Mariackiej

Akcja otrzymała nawet specjalną nazwę - „Godzina dla dzieci z Ołtarzem Wita Stwosza”.

- To jest taki impuls, żeby zagęścić w młodzieży ich zainteresowanie. Nie żeby wywołać je specjalnie, ale zagęścić, pokazać im to dzieło niedługo po konserwacji. Po to, aby mogli, tak jak my teraz, pokazywać ten ołtarz swoim dzieciom i bliskim - dodaje ks. Raś.

Aby wziąć udział w prezentacji grupy muszą się wcześniej zgłosić. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Bazyliki Mariackiej.