Trwa odliczanie do XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

2022-08-11 23:11
siatka
Autor: Tauron Arena Kraków

To będzie generalny sprawdzian przed mistrzostwami świata. Już tylko tydzień dzieli nas od XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który po raz siódmy odbędzie się w Krakowie. Rywalami polskich siatkarzy będą reprezentacje Iranu, Argentyny i Serbii.

Pojedynki z tymi drużynami są najważniejszym etapem przygotowań do światowego czempionatu, który rozpocznie się 26 sierpnia.

- Iran to siła. To, co pokazali ci młodzi zawodnicy w Lidze Narodów, świadczy, że to będzie drużyna, która może się liczyć na mistrzostwach świata. Argentyna całkiem inny styl, bardziej techniczny, podobny do gry Francuzów. Z kolei Serbia łączy to wszystko, jest u nich ciągła wola zwycięstwa, wola walki - ocenia Jacek Kasprzyk, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Tegoroczny memoriał będzie szóstym z rzędu rozgrywanym w krakowskiej Tauron Arenie. - To miejsce stało się domem tego turnieju – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej.

- Po tych sześciu latach i po sukcesie memoriału, mówię tu o pełnej kibiców hali, gdzie publiczność się bawi, jest to dom memoriału. Jesteśmy po słowie z organizatorami, że dwudziesta edycja, tego prestiżowego turnieju, też odbędzie się w Krakowie - uzasadnia Kowal. 

Na tegoroczny memoriał dostępne są jeszcze ostatnie bilety. Pierwsze mecze turnieju rozegrane zostaną 18 sierpnia.