W Centrum Jana Pawła II odbyło się spotkanie autorskie Magdaleny Wolińskiej-Riedi

2022-05-14 10:41
spotkanie autorskie
Autor: Maciej Uszko

- To ukazanie oczami świeckiej kobiety, co kryje za swoimi murami Watykan – tak o trzech swoich książkach mówiła podczas spotkania autorskiego w Krakowie Magdalena Wolińska-Riedi. Dziennikarka i autorka publikacji o tajemnicach najmniejszego państwa świata spotkała się z czytelnikami w Centrum Jana Pawła II.

43-latka jest jedną z nielicznych świeckich kobiet, które na co dzień mieszkają w Watykanie.

- Dowiadujemy się przede wszystkim jak wygląda Watykan za murami. Przedstawione jest to oczami takiej osoby, o której nikt nie pomyślałby, że może żyć w najmniejszym państwie świata. Postrzegane drobiazgi codzienności watykańskiej oczami właśnie kobiety, matki, żony jednego z oficerów papieskiej Gwardii Szwajcarskiej. Osoby umiejscowionej w bardzo specyficznym świecie - opisywała Magdalena Wolińska-Riedi. 

Miejsce spotkania autorskiego nie było przypadkowe. To właśnie Jan Paweł II jest nurtem przewodnim wszystkich publikacji dziennikarki. 

- Tak naprawdę on sprowadził mnie do Watykanu zaproszeniem do młodych z całego świata, by przybyć na przełom tysiącleci w 2000 roku. Tam, ostatniego dnia pobytu, poznałam mojego przyszłego męża. Nie myślałam wtedy, że trafię za mury Watykanu na tyle lat. Ojcu Świętemu jestem za wszystko bardzo wdzięczna i starałam się tę wdzięczność przelać na kartach moich książek - dodaje autorka. 

Magdalena Wolińska-Riedi na przełomie dwóch lat wydała trzy książki obrazujące życie kobiety w najmniejszym państwie świata. Są to: "Kobieta w Watykanie", "Zdarzyło się w Watykanie. Nieznane historie zza Spiżowej Bramy" i "Z Watykanu w świat. Tajemnice papieskich podróży".