W niedzielę w Bazylice Mariackiej koncert dla Pól Nadziei

2022-05-19 14:36
koncert
Autor: Biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej

25. Pola Nadziei pomału dobiegają końca. Jednym z ostatnich wydarzeń akcji wspierającej krakowskie hospicjum św. Łazarza będzie niedzielny koncert w Bazylice Mariackiej. Po mszy świętej o godzinie 13:00 zespół wokalno-instrumentalny Capella Marialis wykona pieśni maryjne.

- Trwa maj, a w Bazylice Mariackiej kult Matki Bożej jest bardzo żywy dlatego chcieliśmy jej dedykować ten koncert - mówi Krzysztof Michałek, dyrygent zespołu.

- Będzie można usłyszeć takie utwory jak Ave Maria, Salve Regina, Ave Regina Caelorum z repertuaru wielu kompozytorów. Wśród nich będą m.in.: Gabriel Faure czy Jan Sebastian Bach - dodaje Michałek.

Niedzielny koncert będzie pierwszym koncertem wokalno-instrumentalnym z wykorzystaniem nowych organów bazyliki.

- Sześćdziesiąt dwa głosy, w tym osiem głosów historycznych zachowanych dla łączności z historią Kościoła Mariackiego. Mam nadzieję, że będzie to dla pracujących w hospicjum i dla wszystkich rodzin, które korzystają tam z opieki dla swoich bliskich, będzie to pewna nagroda, również zaduma nad pięknem dźwięku - mówi ks. Dariusz Raś, proboszcz Kościoła Mariackiego.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Zarówno po koncercie, jak i po każdej niedzielnej mszy w Bazylice Mariackiej prowadzona będzie kwesta na rzecz hospicjum św. Łazarza.