W sobotę rozpoczyna się Listopadowa Kwesta Hospicjum św. Łazarza

2022-10-24 15:39
kwesta
Autor: Hospicjum św. Łazarza Zdj. archiwalne

Już po raz trzydziesty pierwszy na krakowskich cmentarzach odbędzie się Kwesta Listopadowa Hospicjum św. Łazarza. Od soboty - 29 października do wtorku 1 listopada ponad trzystu wolontariuszy będzie zbierało środki na rzecz najstarszego hospicjum w Polsce.

– Zebrane fundusze znacznie ułatwią nam organizację opieki dla osób będących u kresu swojego życia – mówi prezes placówki Jolanta Stokłosa.

- Oprócz opieki wszechstronnej, takiej jak obecność i towarzyszenie im, nasi podopieczni potrzebują także profesjonalnej opieki medycznej, duchowej, psychologicznej i rehabilitacyjnej. I na to właśnie są potrzebne pieniądze. Każda złotówka wrzucona do tej puszki robi tą dużą kwotę, która później pomaga nam opiekować się chorymi - tłumaczy Jolanta Stokłosa.

Wolontariusze krakowskiego hospicjum posiadać będą specjalne identyfikatory, a na ich puszkach widnieć będzie logo akcji. W kweście można wziąć udział także online.

- Mamy świadomość, że nie każdemu uda się dotrzeć na cmentarz, też nie zawsze uda się trafić na wolontariusza z puszką. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej hospicjum.krakow.pl. Tam się znajduje wirtualna puszka, gdzie można też przesłać datek na rzecz hospicjum - mówi Renata Połomska z Hospicjum św. Łazarza.

Co roku dzięki kweście budżet hospicjum zwiększa się o ok 200 tysięcy złotych.