#WdzięczniJP2. Podziel się swoim świadectwem o św. Janie Pawle II

2023-03-29 18:50
plakat jp2
Autor: Materiały prasowe

2 kwietnia minie 18 lat od odejścia św. Jana Pawła II „do domu Ojca”. W dniach poprzedzających rocznicę i tradycyjne wieczorne spotkanie pod Oknem Papieskim Archidiecezja Krakowska zachęca do dzielenia się w sieci swoimi świadectwami, włączając się w akcję #WdzięczniJP2.

#WdzięczniJP2 to internetowa propozycja Archidiecezji Krakowskiej, aby podzielić się w sieci swoim świadectwem o św. Janie Pawle II – napisać, co osobiście mu zawdzięczamy i za co jesteśmy wdzięczni. Aby włączyć się w tę inicjatywę, wystarczy opublikować zdjęcie z papieżem lub udostępnić specjalnie przygotowanie grafiki, dostępne w mediach społecznościowych Archidiecezji Krakowskiej, napisać kilka słów osobistego świadectwa i dołączyć hasztag #WdzięczniJP2.

Akcja poprzedza modlitewne czuwanie, które 2 kwietnia o godz. 20.00 rozpocznie się przy Franciszkańskiej 3. Wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło „Wdzięczni”. Spotkania pod najsłynniejszym oknem w Krakowie w dniu rocznicy śmierci św. Jana Pawła II na stałe wpisały się już w życie Kościoła krakowskiego. Co roku wierni z różnych stron diecezji gromadzą się w tym miejscu, aby upamiętnić pasterza Archidiecezji Krakowskiej, wielkiego papieża, Polaka, który był jedną z osób, która „zmieniła oblicze tej ziemi”, wreszcie świętego, którego wielu z nas prosi o orędownictwo w najtrudniejszych momentach i przez którego wstawiennictwo otrzymuje łaski.

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiają się zarzuty i wątpliwości kierowane pod adresem św. Jana Pawła II Wielkiego. 2 kwietnia, 18 lat od jego odejścia „do domu Ojca”, nie chcemy włączać się w antykulturę krzyku i przemoc. Z całą mocą chcemy pokazać, że Papież Polak jest ważną postacią dla wielu z nas i jesteśmy mu wdzięczni za to, ile uczynił dla Kościoła krakowskiego oraz powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas.

Rozważania do modlitwy różańcowej przygotowali młodzi ze wspólnot z różnych części Krakowa, a spotkanie muzycznie uświetni Ruch Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej. Przy tej okazji abp Marek Jędraszewski poświęci krzyż do kościoła św. Jana Pawła II, który powstaje na krakowskim Ruczaju. Czuwanie pod Oknem Papieskim zakończy się o godz. 21.37, modlitwą w ciszy z zapalonymi świecami, dlatego zachęcamy do przyniesienia ich ze sobą.

Osoby, które nie mogą być tego dnia przy Franciszkańskiej 3, prosimy o duchową łączność, a o godz. 21.37 o zapalenie świec w oknach domów i mieszkań. Niech to będzie znak pamięci oraz wdzięczności dla Papieża Polaka. Dodatkowo w tym dniu we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej będzie możliwość uczestnictwa w czuwaniach aż do godz. 21.37.