Z młodymi o młodych. Sympozjum Rady Konferencji Episkopatów Europy w Krakowie

2022-10-13 20:16
mlodzi
Autor: Materiały prasowe

Na zbliżającym się spotkaniu Rady Konferencji Episkopatów Europy, które odbędzie się w Krakowie, biskupi wraz z przedstawicielami będą rozmawiać o duszpasterstwie młodzieży.

„Wstań! Chrystus cię woła.” (Mk 10,49) to hasło tegorocznego sympozjum CCEE (Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae). W dniach 20-23 października biskupi wraz z przedstawicielami z krajów europejskich pochylą się nad tematem młodych w Kościele. Poprzez wykłady, panele dyskusyjne i prace w grupach podzielą się doświadczeniami z własnych wspólnot oraz zastanowią się, w jaki sposób w obecnych czasach przekazywać młodzieży Chrystusowe wołanie.

Ważnym punktem spotkania będą również świadectwa młodych osób, które przyjadą do Polski z różnych zakątków Europy. Opowiedzą m.in. o swojej osobistej relacji z Chrystusem, o byciu w Kościele i o powołaniu.

Nie zabraknie także wspólnej modlitwy. Zebrani codziennie będą gromadzić się na Eucharystii, a w piątek wezmą udział w modlitwie o pokój. Natomiast w sobotę o 16:30, w Sanktuarium św. Jana Pawła II, odbędzie się Msza święta z polską młodzieżą.

„Młodzi u Jana Pawła II”, czyli sobotnie wydarzenie w sanktuarium, na które serdecznie zapraszamy, to również kolejny krok w przygotowaniach do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie informacyjne. O 20:00 rozpocznie się wieczór uwielbienia, który będzie przedsmakiem ŚDM, gdyż poprowadzą go młodzi z kilku krajów.

Rada Konferencji Episkopatów Europy powstała w 1971 r. Sekretariat Rady mieści się w szwajcarskim Sankt Gallen. Zgodnie ze statutem z 1993 r. poszczególne konferencje biskupów reprezentowane są przez swych przewodniczących. Zadaniem Rady jest koordynowanie współpracy Kościołów lokalnych Europy.