Zaproszenie metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego na Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

2022-09-05 10:30
Abp. Marek Jędraszewski
Autor: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej Abp. Marek Jędraszewski

– Niech nie zabraknie nas na wspólnym radosnym dziękczynieniu za otrzymane łaski, a jednocześnie na wspólnej prośbie o Boże błogosławieństwo – mówi abp Marek Jędraszewski, zapraszając rodziny Archidiecezji Krakowskiej na coroczną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

– Będzie to czas podziękowania Panu Bogu, za pośrednictwem Matki Bożej Kalwaryjskiej, za wspaniałe owoce pielgrzymowania ikony Świętej Rodziny – powiedział arcybiskup i przypomniał, że peregrynacja rozpoczęła się 26 grudnia 2021 roku podczas Mszy św. w sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem i objęła wszystkie dekanaty Archidiecezji Krakowskiej. – Był to czas łaski, dziękowania za dobre życie małżeńskie i rodzinne, i czas prośby, aby to życie jeszcze bardziej, w duchu Świętej Rodziny, pogłębiało się – dodał.

– Chcemy dziękować za łaski, a jednocześnie prosić, aby Święta Rodzina błogosławiła naszym rodzinom, żyjącym w trzeciej dekadzie XXI wieku (…), i prosić, aby każdy członek naszej rodziny czuł się w niej szczęśliwe, dobrze, mógł się rozwijać i pogłębiać miłość do Pana Boga i najbliższych – zaznaczył metropolita.

– Niech nie zabraknie nas na wspólnym radosnym dziękczynieniu za otrzymane łaski, a jednocześnie na wspólnej prośbie o Boże błogosławieństwo – zakończył.

30. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 11 września. Będzie przebiegać pod hasłem „Największa jest miłość” (1 Kor 13,13).