Zbliżają się główne obchody jubileuszu Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny

2022-10-25 19:38
plakat
Autor: Materiały prasowe

Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Krakowie świętuje 95 lat istnienia. To najstarsze studenckie duszpasterstwo w Polsce. Jubileuszowe uroczystości odbędą się w najbliższą sobotę - 29 października - w Kolegiacie św. Anny.

Jubileuszowe obchody o godzinie 14:00 rozpocznie konferencja ks. Mirosława Malińskiego.

- Ksiądz Maliński jest duszpasterzem akademickim z Wrocławia, ale także pełni rolę głównego duszpasterza akademickiego w Polsce. Po jego konferencji, o godzinie 15:00, będzie Eucharystia dziękczynna celebrowana przez abp Marka Jędraszewskiego, a po jej zakończeniu udamy się do pobliskiej restauracji, gdzie odbędzie się wielki bal - mówi Wiktor Ostrowski, jeden z organizatorów jubileuszu. 

Duszpasterstwo Akademickie św. Anny powstało w 1927 roku. Obecnie tworzy je ponad 200-cie młodych osób.

- To wspólnota ludzi w podobnym wieku, mających podobne wartości i zainteresowania, którzy ze sobą się przyjaźnią. Dla niektórych to duszpasterstwo jest wręcz drugim domem. Gdy wyjeżdżają ze swoich rodzinnych domów i przyjeżdżają do Krakowa, to mówią "to jest mój krakowski dom" - mówi ks. Krzysztof Porosło, diecezjalny duszpasterz akademicki.

Aby wziąć udział w jubileuszu nie trzeba być ani członkiem duszpasterstwa, ani jego absolwentem. Szczegóły dostępne są na da-krakow.pl.