Abp Grzegorz Ryś w Boże Ciało: podzielić niewystarczające

2022-06-16 12:46
Abp Grzegorz Ryś w Boże Ciało: podzielić niewystarczające
Autor: Adam Kuźmicki Abp Grzegorz Ryś w Boże Ciało: podzielić niewystarczające

Definicję miłosierdzia, nakazanego przez Jezusa w słowach "Dajcie im jeść", rozwinął abp Grzegorz Ryś. W uroczystość Bożego Ciała metropolita łódzki odprawił, poprzedzającą procesję ulicami Łodzi, Mszę św. i wygłosił kazanie w kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi.

W kazaniu abp Grzegorz Ryś odwoływał się do Ewangelii o dzieleniu pięciu chlebów i dwóch ryb.

Dajcie im jeść, mówi Jezus. Daj to, co masz. Podziel się tym co masz. Podziel się z tego, co jest niewystarczające. Miłosierdzie tak naprawdę na tym polega. Nie, że człowiek dzieli się z tego, co mu zbywa. Jak człowiek dzieli się z tego, co mu zbywa, to nie czyni miłosierdzia, tylko czyni sprawiedliwość. Ta dzisiejsza Ewangelia mówi: jeśli się podzielisz, z tych twoich pięciu chlebów i dwóch ryb, to wystarczy. Jeszcze zostanie. Naprawdę wystarczy. Bo ostatecznie to, czego Jezus uczy tym cudem, to nie jest to, ile dałeś, tylko że siebie dałeś.

ZDJĘCIA

Centralna procesja Bożego Ciała w Łodzi przeszła z kościoła Matki Bożej Zwycięskiej do katedry. Uczestniczyli w niej także wierni z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Najświętszego Imienia Jezus.