Abp Ryś tłumaczy, jak całować Ducha Świętego [VIDEO]

2021-09-06 13:03
Abp Grzegorz Ryś
Autor: Łukasz Głowacki Abp Grzegorz Ryś przewodniczył 4 września 2021 r. Mszy świętej podczas Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Spotkanie odbyło się w kościele NMP Królowej Polski w Łodzi.

Abp Grzegorz Ryś zaczął homilię podczas Mszy dla członków ruchu Światło-Życie od... pocałowania Pisma Świętego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo to przecież zdarza się kaznodziejom, szczególnie na zakończenie kazania, gdyby nie tłumaczenie tego gestu...

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Abp Grzegorz Ryś spotkał się 4 września 2021 r. z członkami ruchu Światło-Życie na tradycyjnym, powakacyjnym Dniu Wspólnoty. Kilkaset osób, głównie z Domowego Kościoła, zebrało się w kościele NMP Królowej Polski. Najpierw słuchali świadectw uczestników rekolekcji wakacyjnych, potem uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy świętej. Na zakończenie było wspólne zdjęcie i gorący posiłek. Ruch Światło-Życie to jeden z bardziej dynamicznych ruchów odnowy Kościoła, w który na terenie archidiecezji łódzkiej zaangażowanych jest kilka tysięcy osób, zarówno małżeństw (Domowy Kościół), jak i młodzieży. W Dniu Wspólnoty uczestniczyli także księża, którzy prowadzili w lipcu i sierpniu oazy rekolekcyjne. Co powiedział do nich abp Grzegorz Ryś? Posłuchaj całej homilii!

Kto podsunął metropolicie łódzkiemu gest, którym kilkakrotnie podzielił się z wiernymi podczas Mszy (repetitio est mater studiorum...)? Abp Ryś wytłumaczył to już na początku homilii.

Niedawno Jose Prado Flores nauczył mnie, jak się całować z Duchem Świętym...

Wrzesień jest w archidiecezji łódzkiej miesiącem poświęconym nowej ewangelizacji. Dlatego abp Ryś zachęcał członków ruchu Światło-Życie, żeby aktywnie włączyli się w działania podejmowane w najbliższym czasie - zarówno Jerycho Modlitewne, jak i Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji, czy rekolekcje ewangelizacyjne organizowane we wszystkich dekanatach. Członkowie oazy organizują te ostatnie w Wolborzu i Łasku.