Akcje pomocy Ukrainie 12 kwietnia 2022 r.

2022-04-12 12:37
Akcje pomocy Ukrainie. Transport dla szpitala
Autor: Parafia Świętej Rodziny w Łodzi Akcje pomocy Ukrainie. Transport dla szpitala

Akcje pomocy Ukrainie 12 kwietnia 2022 r.

Lista potrzeb

Na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła św. Józefa przy ul. Farnej na Rudzie wywieszane są aktualne informacje o rodzaju żywności bądź innych artykułach potrzebnych uchodźcom z Ukrainy na terenie parafii. Dary zbierane są dla osób, które mieszkają u polskich rodzin w pobliżu. Potrzebne rzeczy przynosić można do kościoła i składać przy figurze św. Józefa albo do kancelarii parafialnej. Parafia cały czas przygotowuje dom parafialny, żeby dostosować pomieszczenia do potrzeb uchodźców, których chce przyjąć. Zaangażowanie wiernych w pomoc Ukraińcom może też pozwolić odtworzyć niedziałający od dawna Parafialny Zespół Caritas.

Transport dla szpitala

O bezpiecznym powrocie do Łodzi ekipy wiozącej dary na Ukrainę informowali księża z kościoła Świętej Rodziny na Retkini w Łodzi. Na przełomie marca i kwietnia parafia zbierała artykuły potrzebne w szpitalu położniczym w Koresteszowie. W akcję zaangażowanych było kilkanaście osób, konieczne było szczegółowe segregowanie i bezpieczne pakowanie zebranych darów. Na miejsce zapakowane kartony pojechały busem. Dary zostały przekazane, a wolontariusze bezpiecznie wrócili do Łodzi.

Zbiórka dla Caritas

Konserwy, hermetycznie zamknięte gotowe potrawy, kasze, ryże czy makarony, a także batony energetyczne i żywność dla małych dzieci zbiera parafia św. Floriana w Domaniewie w dekanacie poddębickim. W kościele cały czas trwa także zbiórka wszelkiego rodzaju artykułów higienicznych oraz środków i materiałów opatrunkowych. Parafianie przynoszą dary do kościoła, gdzie można je składać przy bocznym ołtarzu, albo do sąsiedniej szkoły, gdzie zbiórkę pilotują wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas. Wszystkie zebrany rzeczy i artykuły spożywcze wożone są do Łodzi do Caritas, skąd trafiają do rodzin uchodźców przybywających z Ukrainy.