Akcje pomocy Ukrainie 21 lutego 2023 r.

2023-02-21 7:34
Akcje pomocy Ukrainie 21 lutego 2023 r.
Autor: Adam Kuźmicki/archiwum Akcje pomocy Ukrainie 21 lutego 2023 r.

Akcje pomocy Ukrainie 21 lutego 2023 r.

Rok wojny, rok modlitwy

W związku z przypadającą w piątek pierwszą rocznicą wojny na Ukrainie o stałą modlitwę o pokój proszą księża z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łodzi. Do kontynuacji modlitwy, trwającej od początku wojny, zachęcają duchowni z kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul. Baczyńskiego na Teofilowie w Łodzi. W parafii modlitwa o sprawiedliwy pokój na Ukrainie jest także jedną z przewidzianych na luty intencji spotkań modlitewnych Żywego Różańca. Poza tym w kościele do puszek cały czas zbierane są pieniądze na pomoc Ukrainie, a dary rzeczowe przyjmuje parafialna Caritas.

O modlitwę i post w intencji w intencji pokoju i jako wyraz solidarności z Ukrainą właśnie w piątek, 24 lutego, prosi z kolei parafia św. Antoniego z Padwy przy ul. św. Antoniego Padewskiego w Łodzi.

W kościele Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie w intencji Ukrainy codziennie o godz. 16.30 odmawiany jest różaniec. W świątyni rozstawione są także puszki na pieniądze na wsparcie dla Ukrainy.

O modlitwę o pokój na Ukrainie i na świecie w piątek, w rocznicę napaści Rosji na Ukrainę, proszą też księża z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Łasku. Specjalną modlitwę różańcową w tej intencji parafia organizuje też w sobotę, 25 lutego, po porannej Mszy św. o godz. 7.00.