Akcje pomocy Ukrainie: piknik wolontariuszy Caritas

2022-06-02 13:27
Akcje pomocy Ukrainie: piknik wolontariuszy Caritas
Autor: AK Akcje pomocy Ukrainie: piknik wolontariuszy Caritas

Akcje pomocy Ukrainie: piknik wolontariuszy Caritas

Setkę dzieci ukraińskich zaprosiła Caritas Archidiecezji Łódzkiej do udziału w pikniku "Bądźmy razem". W czwartek 2 czerwca przed południem w parku na Zdrowiu w Łodzi, gdzie zorganizowano imprezę, pojawiło się niemal 200 uczniów pochodzących z Ukrainy.

Związane z Dniem Dziecka pikniki Caritas przeznaczone są dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas z całej diecezji. Co roku odbywają się pod hasłem "Bądźmy razem". Tym razem hasło nabrało zupełnie nowego znaczenia, uważa Tomasz Kopytowski z Caritas w Łodzi.

W tym roku rzeczywiście nabrał zupełnie nowego znaczenia, przez to, że RAZEM jesteśmy z dziećmi z Ukrainy. Do dużego grona wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas dołączyły dzieci, które są pod opieką caritas. Dzieci, które mieszkają w Łodzi i okolicach. To hasło "Bądźmy razem" jest takim kluczem do dzisiejszej zabawy. Przemieszały się dzieci polskie z ukraińskimi. Bawią się wspólnie. Uczestniczą w tych samych konkursach. nawet dzieci z Ukrainy z wielką chęcią dołączyły do biegu charytatywnego i biorą w nim udział. Także to "Bądźmy razem" brzmi dzisiaj dla nas wszystkich bardzo dumnie, bardzo specjalnie.

Bieg charytatywny "Biegnijmy z pomocą", w którym wzięły udział także dzieci z Ukrainy, służyć miał zbiórce pieniędzy na pomoc 3-letniej Tosi. Dziewczynka cierpi na nitkowaty rdzeń kręgowy i potrzebuje stałej rehabilitacji.