Caritas: bieg charytatywny "Biegnijmy z pomocą" w parku na Zdrowiu

2022-06-02 13:00
Caritas: bieg charytatywny Biegnijmy z pomocą w parku na Zdrowiu
Autor: Adam Kuźmicki Caritas: bieg charytatywny "Biegnijmy z pomocą" w parku na Zdrowiu

9 tys. zł z samych tylko deklaracji zebrali uczestnicy biegu charytatywnego "Biegnijmy z pomocą" organizowanego w ramach pikniku "Bądźmy razem". Z okazji Dnia Dziecka Caritas Archidiecezji Łódzkiej przygotowała doroczny piknik w parku na Zdrowiu w Łodzi.

W czwartek 2 czerwca do łódzkiego parku dotarli członkowie Szkolnych Kół Caritas z całej diecezji łódzkiej. W biegu charytatywnym brali udział zapisani wcześniej wolontariusze, ale podczas trwania imprezy ciągle zgłaszali się kolejni chętni, wyjaśniał Tomasz Kopytowski, rzecznik Caritas w Łodzi.

Do biegu w tym roku zgłosiło się dwustu biegaczy z różnych Szkolnych Kół Caritas z archidiecezji łódzkiej. Właśnie biegają dookoła placu na Zdrowiu, tu gdzie dzieje się piknik. Ze złożonych deklaracji wiemy już, że w tej chwili jest to kwota ponad 9 tys. zł. Ta kwota powoli rośnie, więc mamy nadzieje, że będzie jeszcze więcej tych pieniędzy na rehabilitację Tosi.

Pieniądze zbierane w ramach biegu przeznaczone są na pomoc 3-letniej Tosi ze Zgierza. dziecko cierpi na nitkowaty rdzeń kręgowy i potrzebuje stałej rehabilitacji. Nazwa pikniku Caritas "Bądźmy razem" miała w tym roku wyjątkowe znaczenie. Do udziału zaproszona została setka dzieci i młodzieży z Ukrainy, pozostających pod opieką Caritas. Ostatecznie we wspólnej zabawie wzięło udział prawie dwa razy tyle dzieci uchodźców wojennych.