Akcje pomocy Ukrainie: zbiórka przyborów szkolnych

2022-07-25 15:36
Akcje pomocy Ukrainie: zbiórka przyborów szkolnych
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Akcje pomocy Ukrainie: zbiórka przyborów szkolnych

Dla najbardziej potrzebujących uczniów polskich, ale także dla uczących się w Polsce dzieci z Ukrainy przeznaczone będą szkolne wyprawki zbierane w ramach akcji "Tornister pełen uśmiechów". Caritas Archidiecezji Łódzkiej wysłała do wszystkich parafii specjalne torby, które można wypełniać artykułami szkolnymi.

Szkolne wyprawki dzielone będą, albo przez Caritas w Łodzi, albo w miarę potrzeb w poszczególnych parafiach, między uczniów polskich i ukraińskich - zapewnia ks. Andrzej Partyka, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Mam nadzieję, że z tych wyprawek zarówno uczniowie polscy, jak i uczniowie ukraińscy, którzy uczą się w polskich szkołach, będą mogli skorzystać; dzięki waszej hojności.

Przybory szkolne do parafii, albo do Caritas w Łodzi, przynosić można w oznaczonych torbach, albo w zwykłych reklamówkach. Ks. Andrzej Partyka przypomina, jakie artykuły są najbardziej potrzebne.

Zaopatrzmy te torby, a jeśli w parafii zabraknie takich, to włóżmy do innej, zwykłej reklamówki: cyrkiel, ekierkę, kredki, plastelinę, zeszyty, bibułę, klej, długopisy, piórnik być może. To wszystko, co może się uczniowi w szkole przydać.

Wyprawki zbierane będą do końca sierpnia, żeby na początku roku szkolnego mogli dostać je uczniowie. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zajmie się kupnem plecaków szkolnych dla dzieci polskich i ukraińskich, jeżeli będą takie potrzeby. Wyprawki szkolne zbierane w tym roku pozostają w Polsce, wcześniej wysyłane były na Białoruś. Pomoc na miejscu potrzebna jest zarówno uczniom ukraińskim, jak i, ze względu na inflację, polskim rodzinom.