Światowy Dzień Ubogich: spotkania przy katedrze

2022-11-09 9:44
Światowy Dzień Ubogich: spotkania przy katedrze
Autor: Adam Kuźmicki Światowy Dzień Ubogich: ks. Arkadiusz Lechowski zapowiada spotkania przy katedrze

Światowy Dzień Ubogich: spotkania przy katedrze

Specjaliści najróżniejszych dziedzin będą spotykać się z potrzebującymi wsparcia w najbliższą niedzielę, 13 listopada, na placu wokół łódzkiej katedry. Podczas konferencji prasowej w siedzibie łódzkiej Caritas o części oferowane w tym miejscu pomocy mówił Piotr Kowalski z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Będą streetworkerzy MOPS-u, którzy na co dzień pracują z osobami w kryzysie bezdomności. Z jednej strony będą udzielali porad i pracowali z naszymi potencjalnymi klientami; z drugiej strony zachęcamy każdego, żeby podejść, zapytać, jak można pomagać. Co można robić w ciągu roku, żeby wesprzeć mieszkanki i mieszkańców Łodzi.

Pracownicy MOPS w Łodzi promować mają także projekt "Furtka do aktywizacji", do którego zapisać się może każdy, kto chce zmienić coś w swoim życiu. Projekt umożliwia szkolenia i wsparcie finansowe pod okiem specjalistów. Istotnym elementem spotkania przedstawicieli organizacji pomocowych z potrzebującymi jest wspólny posiłek, na co z kolei zwraca uwagę ks. Arkadiusz Lechowski z Centrum Służby Rodzinie, przy którym działa Zupa na Pietrynie.

To jest bardzo istotne w ty,m spotkaniu, e nie chodzi tylko i wyłącznie o ciepły posiłek, ale także o bycie z sobą nawzajem. Stąd będą także specjaliści z Caritas, z Centrum Służby Rodzinie, także po to, żeby wskazać dalszą drogę towarzyszenia, bycia z tymi osobami, które potrzebują jakiegoś naszego wsparcia. Będzie również odzież, ciepła odzież, możliwość skorzystania z tej odzieży.

Światowy Dzień Ubogich obchodzony jest w niedzielę, 13 listopada. Tego dnia o godz. 12.30 Mszę św. w łódzkiej katedrze odprawi abp Grzegorz Ryś. Potem na placu wokół katedry swoje stanowiska z ofertą doraźnej lub długofalowej pomocy rozstawią łódzkie organizacje charytatywne.