Ukryte życie parafii 1 lipca 2024 r.

2024-07-01 14:44
Ukryte życie parafii 1 lipca 2024 r.
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Ukryte życie parafii 1 lipca 2024 r.

Ukryte życie parafii 1 lipca 2024 r.

Pierwszy krok

Wyprawki szkolne i stypendia dla uczniów z Aleppo po raz kolejny przekazane zostały przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej i łódzkie stowarzyszenie Domus Orientalis - Dom Wschodni. Wyprawki i stypendia fundowane są przez łodzian i mieszkańców diecezji łódzkiej, w formie comiesięcznych wpłat. Akcja "Pierwszy Krok", bo tak nazywa się ta forma pomocy obejmująca zbiórki w Polsce oraz przekazywanie stypendiów i przyborów szkolnych w Syrii, a także w Libanie, trwa już od kilku lat. Młodzież, która najwcześniej objęta była programem wsparcia "Pierwszy krok", rozpoczyna już kolejny etap nauki. Ten etap nazwany został "Drugim Krokiem".

Komunia w domu

Przed lipcowym pierwszym piątkiem, kiedy to tradycyjnie duchowni idą z Komunią Świętą do chorych w domach, księża z kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi przypominają, że taka wizyta możliwa jest również w kolejne niedziele. Komunię św. do domów parafian mogą teraz zanosić także siostry urszulanki. Dzięki temu zgłoszone wcześniej osoby można odwiedzić nawet co tydzień, a nie tylko raz w miesiącu. Chęć przyjęcia siostry zakonnej można zgłaszać w furcie sióstr urszulanek przy parafii lub w zakrystii kościoła przy ul. Obywatelskiej w Łodzi.

Miejsce na rowery

Stojaki na rowery zamontowane zostały przy kościele św. Franciszka z Asyżu przy ul. Przyszkole w Łodzi. Wierni przyjeżdżający do kościoła na rowerach mogą je bezpiecznie odstawiać za furtką po prawej stronie świątyni.