Ukryte życie parafii 2 czerwca 2022 r.

2022-06-02 9:54
Ukryte życie parafii. Turniej Mistrzów
Autor: Centrum Służby Rodzinie Ukryte życie parafii. Turniej Mistrzów

Ukryte życie parafii 2 czerwca 2022 r.

Turniej Mistrzów

Wiosenny Turniej Mistrzów to jedna z imprez składających się na cykl wydarzeń obchodów 30-lecia Domu Samotnej Matki w Łodzi. 12 drużyn piłkarskich grać będzie w Wiśniowej Górze koło Łodzi, przy ul. Tuszyńskiej 113. Mecze i festyn z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin rozpoczynają się w sobotę, 4 czerwca, o godz. 9.00. Atrakcje i niespodzianki przygotowane zostały przez mamy z Domu Samotnej Matki oraz uczniów Zespołu Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Łodzi. W trakcie festynu zbierane będą pieniądze na leczenie małej Basi, u której wykryto nowotwór. Kolejnym wydarzeniem 30-lecia Domu Samotnej Matki będzie sierpniowy "Bieg po nadzieję" w Lesie Łagiewnickim.

Stypendia z Mileszek

O wpłatach na fundusz stypendialny "Pierwszy krok" przypominają wiernym księża z kościoła św. Doroty i św. Jana Chrzciciela w Łodzi-Mileszkach. Program wymaga finansowania także w czasie wakacji. Wspólnota parafialna z Mileszek od wielu miesięcy funduje stypendia dla uczniów z Aleppo w Syrii i z Bejrutu w Libanie. "Pierwszy krok" to program stypendialny organizowany wspólnie przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz łódzkie Stowarzyszenie Domus Orientalis - Dom Wschodni. Łodzianie i mieszkańcy diecezji łódzkiej finansują naukę lub dojazdy do szkoły dla 320-tu dzieci w Syrii i 40-tu w Libanie.

Remont schodów

Kolejny etap remontu schodów rozpoczęto w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Łodzi. Tym razem naprawiane są schody prowadzące do bocznych wejść do kościoła. Wcześniej remontowane były schody główne, od frontu. Parafia cały czas zbiera ofiary na remont schodów.