Ukryte życie parafii 2 lipca 2024 r.

2024-07-02 13:16
Ukryte życie parafii 2 lipca 2024 r.
Autor: archiwum Radia Plus Łódź Ukryte życie parafii 2 lipca 2024 r.

Ukryte życie parafii 2 lipca 2024 r.

Pożegnanie wikariusza

W czwartek 4 lipca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 wierni z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy Placu Kościelnym - przy ul. Zgierskiej w Łodzi żegnać będą swojego wikariusza. Ks. Marek Mielcarek, zgodnie z decyzją kard. Grzegorza Rysia, zostaje proboszczem parafii w Karlinie. Tamtejszy kościół św. Stanisława Kostki leży w dekanacie wolborskim, mniej więcej między Srockiem a Piotrkowem Trybunalskim. Proboszczem w Karlinie ks. Mielcarek zostanie od soboty 6 lipca.

Sponsorzy kostki

Sponsorowanie metra kwadratowego kostki brukowej to propozycja dla wiernych z kościoła św. Michała Archanioła w Łodzi. Wokół świątyni ma być kładziona kostka brukowa, której każdy metr kwadratowy kosztuje około 200 zł. Księża proponują wiernym, aby zostali sponsorami tej inwestycji - wedle własnych możliwości - na przykład każda osoba czy rodzina po jednym metrze. Jeden z duchownych już zapewnił, że sam zasponsoruje 10 metrów kwadratowych kostki brukowej.

Cegiełki na remont

Cegiełki, dzięki którym prowadzony jest remont w kościele św. Łukasza Ewangelisty i św. Floriana Męczennika w Łodzi cały czas kupować można w parafii. W niedziele cegiełki dostępne są po Mszach św., natomiast w tygodniu okolicznościowe druczki kupić można w kancelarii parafialnej. Opłata za cegiełkę, czyli ofiara na remont - jest dowolna i zależy tylko od wiernych. Remont świątyni związany jest z październikowym jubileuszem 35-lecia parafii.