Ukryte życie parafii 25 lipca 2022 r.

2022-07-25 6:26
Ukryte życie parafii 25 lipca 2022 r.
Autor: parafia św. Marcina w Strykowie Ukryte życie parafii 25 lipca 2022 r.

Ukryte życie parafii 25 lipca 2022 r.

Spotkanie robocze

Inwestycje parafialne mają być omawiane podczas roboczego spotkania, zaplanowanego na czwartek, 28 lipca, przy kościele św. Jana Chrzciciela i Świętej Trójcy w Budzynku w dekanacie Poddębickim. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 19.30. Z inicjatywą rozmów o inwestycjach w parafii wyszli mieszkańcy Woźnik i Budzynka.

Cmentarz w sieci

Inwentaryzacja grobów na cmentarzu parafialnym na terenie parafii św. Marcina w Strykowie umożliwiła uruchomienie strony internetowej cmentarza. Strona jest cały czas aktualizowana, poprawiane są również błędy zgłaszane przez wiernych. Parafia chce jeszcze, aby poszczególne groby przypisane zostały do ich dysponentów. Dlatego księża proszą ludzi, których bliscy pochowani są w Strykowie o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Można tam zapoznać się ze szczegółową mapą cmentarza i wypełnić potrzebną deklarację. Deklaracja dostępna jest także na stronie parafialnego cmentarza: mogily.pl/strykow.

Odpust u św. Anny

W wtorek, 26 lipca odbywają się uroczystości odpustowe w łódzkiej parafii św. Anny przy al. Śmigłego-Rydza. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie o. Jacek Granatowski, jezuita z Gdyni. Duchowny przez wiele lat pracował w Łodzi, był m. in. duszpasterzem akademickim i organizatorem Festiwalu o. Tomasza Rostworowskiego. W parafii św. Anny w dniu odpustu zaplanowano też festyn z udziałem orkiestry MPK i Kapeli Bałuckiej.