Ukryte życie parafii 27 czerwca 2022 r.

2022-06-27 11:01
Ukryte życie parafii 27 czerwca 2022 r.
Autor: Adam Kuźmicki/archiwum Ukryte życie parafii 27 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 27 czerwca 2022 r.

Orły Karskiego

Społeczeństwo polskie oraz Wołodymyr Bigun - Wowka uhonorowani zostaną nagrodą Orły Karskiego. Nagrody przyznane zostały odpowiednio: za bezprecedensowy gest ludzkiej solidarności okazany społeczeństwu ukraińskiemu - w przypadku społeczeństwa polskiego; oraz za heroizm obrony wolności przed rosyjskim faszyzmem, broniąc nie tylko Ukrainy, ale i Polski - w przypadku dowódcy obrony terytorialnej Kijowa. W środę, 29 czerwca, w łódzkiej katedrze wręczeniu nagród towarzyszyć będzie Msza św. w intencji braterstwa polsko-ukraińskiego. Początek uroczystości o godz. 12.00.

Narzeczeni online

We wtorki i czwartki o godz. 19.00 spotykać się będą narzeczeni uczestniczący w wakacyjnym online'owym kursie przedmałżeńskim. Kurs organizowany przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie ma mieć formę "Wieczorów dla zakochanych". Kurs rozpoczyna się 19 lipca i trwa do 11 sierpnia. Zapisy możliwe są przez stronę spotkaniamalzenskie-lodz.pl.

Nowi dominikanie

Dwaj nowi dominikanie dołączają do łódzkiej wspólnoty. Bracia pracować będą na rzecz prowadzonej przez oo. dominikanów parafii Podwyższenia Świętego Krzyża przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. O. Marek Domeradzki pochodzi z Włocławka, pracował w Warszawie i Stanach Zjednoczonych. O. Mirosław Pilśniak urodził się w Mosinie, związany był z klasztorami w Krakowie i w Warszawie. Sylwetki nowych zakonników zamieszczone zostały na facebookowym profilu parafii.