Ukryte życie parafii 4 lipca 2022 r.

2022-07-04 6:20
Ukryte życie parafii 4 lipca 2022 r.
Autor: Parafia w Gomulinie Ukryte życie parafii 4 lipca 2022 r.

Ukryte życie parafii 4 lipca 2022 r.

Renowacja ołtarza

Do grudnia trwać mają prace przy renowacji bocznego ołtarza pw. Ukrzyżowania z kościoła św. Mikołaja Biskupa w Gomulinie koło Piotrkowa Trybunalskiego. Pochodzący z XVIII w. ołtarz został zdemontowany, a poszczególne elementy, przede wszystkim krucyfiks i obraz św. Wojciecha, przewiezione do pracowni konserwatorskiej w Warszawie. Konserwację ołtarza współfinansuje urząd marszałkowski w Łodzi i urząd gminy.

Skrzynka intencji

Intencje spisane na kartkach i wrzucane do specjalnej skrzynki w kościele św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim będą, za zgodą ofiarodawców, upubliczniane na facebookowym profilu parafii. Intencje ofiarodawców polecane są Bogu podczas Mszy św. w każdą środę.

Trwa "Pierwszy krok"

O wpłatach na program stypendialny "Pierwszy krok" także w czasie wakacji przypominają księża z kościoła św. Doroty i św. Jana Chrzciciela w Łodzi-Mileszkach. Program prowadzony przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie Domus Orientalis - Dom Wschodni pozwala finansować naukę, dojazdy do szkoły czy wyprawki szkolne dla dzieci w Syrii i Libanie. Miesięczny koszt jednego stypendium to 60 zł. Listę kolejnych chętnych do włączenia się w program parafia w Mileszkach tworzyć będzie w sierpniu.