Ukryte życie parafii 5 lipca 2024 r.

2024-07-05 13:50
Ukryte życie parafii 5 lipca 2024 r.
Autor: parafia św. apostołów Piotra i Pawła w Białej Ukryte życie parafii 5 lipca 2024 r.

Ukryte życie parafii 5 lipca 2024 r.

Renowacja ambony

Trwa renowacja ambony oraz bocznego ołtarza w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Białej koło Zgierza. Zabytkowe drewniane elementy ołtarza i ambony, po rozłożeniu, poddawane są konserwacji, suszeniu i zabezpieczaniu. Fotorelację z części prac zobaczyć można na facebookowym profilu parafii.

Zapisy na Taize

Do 15 lipca trwają zapisy na wakacyjny sierpniowy wyjazd do Taize. Jeżeli wcześniej zgłosi się więcej zainteresowanych, zapisy mogą skończyć się przed tą datą. Wyjazd planowany jest od 10 do 19 sierpnia. Z Łodzi uczestnicy pojadą autokarem.

Zdjęcia parafii

O zdjęcia z historii parafii i budowy kościoła proszą księża z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Łodzi. Zdjęcia od wiernych potrzebne są do przygotowania wystawy "Z tamtych lat". Parafia obchodzi teraz jubileusz 35-lecia powołania oraz 20-lecia konsekracji kościoła. Zdjęcia do kościoła przynosić można przez całe lato, do końca września. Najlepiej, gdyby były opisane, czyli zawierały informację z jakiego roku pochodzą i podczas jakiego wydarzenia zostały wykonane. Wszystkie papierowe zdjęcia zostaną zeskanowane i oddane właścicielom. Podobną akcję organizują dominikanie zawiadujący parafią Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Przygotowana na podstawie przyniesionych lub nadesłanych przez wiernych zdjęć wystawa "Migawki z życia parafii" ma być gotowa we wrześniu, na uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego.