Ukryte życie parafii 7 czerwca 2022 r.

2022-06-07 6:42
Ukryte życie parafii 7 czerwca 2022 r.
Autor: Fundacja Carpe Diem Ukryte życie parafii 7 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 7 czerwca 2022 r.

Rozbiórka kaplicy

30 tys. zł kosztuje rozbiórka kaplicy przy kościele Trójcy Przenajświętszej na Dąbrowie w Łodzi. Ofiary na prace rozbiórkowe, wywiezienie pozostałych po kaplicy elementów i porządkowanie terenu zbierane są podczas kolejnych uroczystości i Mszy św. w kościele, np. w czasie Mszy św. Rodziny Różańcowej, Mszy św. Rocznicowej I Komunii Świętej, czy nabożeństw dla asysty parafialnej.

Jubileusz organisty

Jubileuszowy recital Jakuba Garbacza jest pierwszym z dwóch koncertów w ramach programu "Organy solo i kameralnie" w łódzkiej katedrze. We wtorek, 7 czerwca, Jakub Garbacz świętuje 20-lecie pracy organisty w bazylice archikatedralnej w Łodzi. Koncert rozpoczyna się o godz. 19.00. Tydzień później, 14 czerwca, w katedrze wystąpi Ryszard Jan Osmoliński, świętujący 50-lecie pracy artystycznej. Wstęp na oba koncerty jest wolny. Koncerty "Organy solo i kameralnie" organizuje Fundacja Carpe Diem.

Jezuita w Syrii

Ojciec Zygmunt Kwiatkowski, jezuita z kościoła Najświętszego Imienia Jezus przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi, poleci do Syrii. O. Kwiatkowski żegna się z łódzką parafią, bo zgodnie z decyzją prowincjała ma pracować w Kaliszu. Wcześniej jednak poleci do Syrii, żeby odwiedzić kilka tamtejszych parafii, w których kiedyś pracował. W kościele jezuitów w Łodzi w niedzielę 12 czerwca zbierane będą pieniądze, które o. Kwiatkowski zawiezie do Syrii.