Ukryte życie parafii 9 lipca 2024 r.

2024-07-09 12:47
Ukryte życie parafii 9 lipca 2024 r.
Autor: Karmelici Bosi Łódź Ukryte życie parafii 9 lipca 2024 r.

Ukryte życie parafii 9 lipca 2024 r.

Nowenna przed odpustem

Trwa nowenna poprzedzająca odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w kościele karmelitów bosych - czyli w parafii Opieki św. Józefa i Matki Bożej z Góry Karmel w Łodzi. W niedzielę 7 lipca nowennę rozpoczął tam abp senior Władysław Ziółek. W poniedziałek Mszę św. prymicyjną odprawił o. Bartosz Dalaszyński. W ciągu tygodnia w kościele o godz. 17.30 różaniec prowadzą członkowie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego, o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. z okolicznościowym kazaniem i procesją eucharystyczną. We wtorek 16 lipca uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18.00 odprawi bp Ireneusz Pękalski.

Nowy proboszcz

Ks. Andrzeja Borczyka przywitali w ostatnią niedzielę, 7 lipca, wierni z kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Łodzi. Objęcie parafii przez nowego proboszcza odbyło się w obecności dziekana dekanatu Łódź Chojny-Dąbrowa. Dotychczasowego proboszcza parafianie żegnali tydzień wcześniej. Ks. Bogdan Marciniak przeszedł do parafii św. Wawrzyńca w Solcy Wielkiej.

Kobieta z Biblii

W drugie piątki miesiąca mają być organizowane spotkania pod wspólnym hasłem "Kobieta z Biblii". Spotkania w kościele Świętych Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim organizuje Wspólnota Kobiet św. Rity. W piątek 12 lipca spotkanie "Uwielbiamy Cię Boże przez Maryję" rozpocznie się o godz. 20.00.