44. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę już w drodze

2022-08-03 13:20
44. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę już w drodze
Autor: Maciej Kurek

​​Niesie ich modlitwa, wiara, intencje i radość z tego, że pod dwóch pandemicznych latach mogą spotkać się wspólnie. Po Mszy Świętej w archikatedrze ponad pół tysiąca pątników uformowanych w grupy i kolumny rozpoczęło drogę.

- Pragnę uroczyście ogłosić, że po dwóch latach pandemicznego pielgrzymowania 44. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Gorę wyrusza w formie tradycyjnej. Dziękuję Wam, bo jesteście taką forpocztą. W tym roku będziemy przecierali szlaki by znów odzyskać niesamowitą atmosferę pielgrzymkową na szlaku - powiedział podczas Mszy Świętej w archikatedrze, która rozpoczęła pielgrzymkę przewodnik lubelskiej drogi na Jasną Górę ksiądz Mirosław Ładniak.

- Decyzja o pójściu na pielgrzymkę jest znakiem waszej wiary w Boga. W Jego ręku jest nasza życiowa pielgrzymka. Piesza wędrówka na Jasną Górę jest jej symbolem. Na każdej pielgrzymce musimy odnaleźć cel. Nie tylko te małe cele, które sobie stawiamy ale także cel naszego życia, naszego pielgrzymowania na tym świecie. Idąc na Jasną Górę dajemy dowód na to, że chcemy, by nauczycielką wiary była dla nas Najświętsza Maryja Panna. Ona nauczy nas wiary, która ostoi się w godzinie próby - powiedział w homilii arcybiskup Stanisław Budzik.

Jak dodał metropolita: - Hasłem pielgrzymki są "Drogowskazy Wiary". Jak wspomniał we Mszy Świętej arcybiskup Stanisław Budzik. To święci i błogosławieni, których wiara i postawa sprawdziła się w trudnych a niekiedy dramatycznych czasach. Są to drogowskazy żywe, nie tylko wskazują drogę ale idą nią i zachęcają nią, byśmy szli ich śladami. "Drogowskazami Wiary" na lubelskiej pielgrzymce są Święty Andrzej Bobola oraz błogosławieni Stefan Kardynał Wyszyński, ksiądz Jerzy Popiełuszko oraz ksiądz Stefan Frelichowski.

Wierni z archidiecezji lubelskiej do maryjnego sanktuarium dotrą 14 sierpnia. relacje ze szlaku w Studio Pielgrzymkowym między 17 a 18.