Aleksandra Zarębska zwyciężczynią 18. Konkursu Papieskiego

2022-06-13 11:18
Finał 18. Konkursu Papieskiego w Lublinie
Autor: Maciej Kurek

Finaliści mieli napisać esej, odnieść się do słów Jana Pawła II i odczytać je na nowo. Ostatnim etapem w sobotę 11 czerwca była obrona prac.

Ostatni etap odbył się w klasztorze ojców dominikanów w Lublinie a wzięli w nim udział uczestnicy z województw lubelskiego i świętokrzyskiego. Ich zadaniem była obrona napisach wcześniej esejów w oparciu o słowa Świętego Jana Pawła II "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi". - Wygłoszenie eseju było dla mnie bardzo stresujące. Trudnością było zapamiętanie tytułów wszystkich encyklik. W swoim eseju skupiłam się na temacie przemijania - powiedziała triumfatorka konkursu.

- Za cel stawiamy sobie to, by rozpowszechniać myśli Jana Pawła II wśród młodych ludzi. Osobiście uważam, że chodzi o pewnego rodzaju "odkremówkowanie papieża". Ważne jest nie stawianie mu kolejnych pomników ale dziedzictwo myśli - dodał Tomasz Tęsny, jeden z koordynatorów.

Konkurs Papieski dla szkół średnich organizuje Instytut Tertio Millennio. XVIII edycja tego wydarzenia w tym roku przebiega pod hasłem „Z zachwytu dla istnienia”. Na zwycięzców Konkursu czeka wyjazd do Rzymu.Patronem wydarzenia było Radio Plus Lublin.​