Alicja w Krainie Czarów w Teatrze Andersena

2022-10-19 20:22
Scena
Autor: Tomasz Tylus - Teatr Andersena Spektakl "Alicja w Krainie Czarów" w Teatrze Andersena.

Na deskach Teatru Andersena w Lublinie można zobaczyć jeden z najbardziej oryginalnych utworów literatury angielskiej. Premierowy spektakl "Alicja w Krainie Czarów" to wyprawa do króliczej nory, świata pełnego niezwykłych stworzeń, spotkań oraz nieoczywistych rozwiązań i muzyki.

„Alicja w Krainie Czarów” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego.

Alicja w Krainie Czarów to jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych utworów literatury angielskiej. To napisana ponad 150 lat temu przez profesora z Oksfordu powieść-zagadka. To plątanina myśli, marzeń sennych, szkolnych wierszyków, piosenek, zabaw matematycznych i językowych.

I właśnie w tę plątaninę, w tę zagadkę Teatr Andersena chce zaprosić młodych widzów.

"Poczujmy się wszyscy jak Alicja, razem z nią wpadnijmy do króliczej nory i wybierzmy się we wspólną podróż po świecie, w którym nic nie jest takim, jakim się wydaje. Do świata pełnego niezwykłych stworzeń, nieoczekiwanych spotkań, nieoczywistych rozwiązań, a także muzyki, tańca i humoru. Do Krainy Czarów. A po co to wszystko? By przeżyć przygodę, by poznać inny świat, ale przede wszystkim: poznać lepiej siebie. Nie zrozumieć – to byłoby zbyt łatwe, to może nawet nigdy do końca się nie udać. Poznać własną dziwność, zachłysnąć się własną cudownością. Chodźcie! Podążajcie za Białym Królikiem i uważajcie na Czerwoną Królową – może ściąć Wam głowę!" - tak zapowiada spektakl Teatr Andersena.

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od siódmego roku życia.

Szczegóły dotyczące przedstawiania i terminy najbliższych spektakli są na stronie: teatrandersena.pl