Archidiecezjalny chór wystąpi w Kazimierzu Dolnym

2022-08-23 12:43
Koncert w Kazimierskiej Farze - plakat
Autor: PUERI CANTORES LUBLINENSES Koncert w Kazimierskiej Farze - plakat

To będzie koncert na bis! W ramach Kazimierskiego Festiwalu Organowego wystąpi Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses. W kościele Farnym oprócz chórzystów usłyszeć będzie można najstarsze organy w Polsce oraz instrumentów grających na trąbkach i kotłach.

W Kazimierskiej Farze 27 sierpnia o godzinie 19.00 wystąpi Archidiecezjalny chór chłopięco-męski PUERI CANTORES LUBLINENSES.

Chór poprowadzi dyrygent i ks. Attila Honti - dyrektor chóru,  emisja głosu – Anna Barska; Natalia Skipor,  akompaniament – Adam Widziński, kotły – Antoni Joński, trąbka – Grzegorz Hordyjewicz; Dariusz Lewandowski.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Archidiecezjalny chór chłopięco-męski PUERI CANTORES LUBLINENSES został powołany w 2015 roku przez Abp Stanisława Budzika Metropolitę Lubelskiego. Chór ma swoją siedzibę przy Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej Patronki Nowej Ewangelizacji w Lublinie -Parafia MB Różańcowej. Dyrygentem i dyrektorem chóru jest ks. Attila Honti. Podstawowym zadaniem chóru jest wykonywanie śpiewów podczas uroczystych liturgii w Archidiecezji, nawiązując przez to do wielowiekowej tradycji kościelnej śpiewu chórów chłopięcych w Kościołach Katedralnych i Bazylikach.