Autobusz szkolne pod lupą Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie

2022-09-28 12:27
Inspekcja Transportu Drogowego w Lublinie
Autor: Inspekcja Transportu Drogowego w Lubinie

Latem sprawdzali czy dzieci i młodzież są bezpiecznie dowożone na wakacje. Od września inspektorzy na Lubelszczyźnie skontrolowali 87 pojazdów, którym uczniowie dojeżdżają na lekcje.

- Dwa razy nieprawidłowości dotyczyły uprawnień, w sześciu przypadkach autobus nie pojechał dalej, bo szwankował stan techniczny. Jednak mimo to, sytuacja na przestrzeni lat się poprawia - mówi Paweł Gruszka, naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. - Usterki stanu technicznego dotyczyły wycieku płynów eksploatacyjnych i zużytego ogumienia. Zatrzymaliśmy 6 dowodów rejestracyjnych a pojazdy zostały skierowane do naprawy. W żadnym przypadku nie stwierdziliśmy uchybień dotyczących stanu psychomotorycznego kierowców. Trzeba natomiast wziąć pod uwagę, że autobusy, którymi dzieci i młodzież docierają do szkół są pojazdami mocno wysłużonymi i należy ciągle kontrolować ich stan. Fakt, że posiadamy filie w Międzyrzecu Podlaskim i w Zamościu pozwala na objęciem kontrolami znacznego obszaru województwa lubelskiego - dodał.

Rodzice i nauczyciele, mający wątpliwości co do stanu technicznego autobusu, którym uczniowie dojeżdżają do szkół, mogą skontaktować się z Oddziałem ITD w Lublinie lub filiami w Międzyrzecu Podlaskim i Zamościu. Numery telefonów są dostępne na stronie witd.lublin.pl w zakładce "kontakt".