Beksiński w Lublinie - wyjątkowa wystawa w CSK

2022-11-07 16:06
Beksiński w Lublinie - plakat wystawy
Autor: mat. organizatora Beksiński w Lublinie - plakat wystawy

Twórczość Zdzisława Beksińskiego będzie można zobaczyć w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie. Obrazy, rysunki, fotografie i grafiki komputerowe pochodzą z Muzeum Historycznego w Sanoku, które w swoich zasobach ma największą kolekcję dzieł artysty. Na lubelskiej ekspozycji dostępne będą miedzy innymi niezwykłe zdjęcia które wykonywał malarz.

To pierwsza w Lublinie tak kompleksowa wystawa poświęcona twórczości słynnego malarza. Obrazy olejne, rysunki, fotografie i grafiki komputerowe Zdzisława Beksińskiego będzie można oglądać w Centrum Spotkania Kultur. Blisko 50. oryginalnych obrazów i 100 fotografii jednego z najbardziej intrygujących współczesnych artystów dostępnych będzie przez prawie trzy miesiące.

Zdzisław Beksiński to uznany polski artysta zajmujący się fotografią, architekturą, rzeźbą, rysunkiem i fantastyką.

9 listopada w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie rozpocznie się wyjątkowa ekspozycja prezentująca bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych. Na wystawie „Beksiński w Lublinie” zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt specjalnie wyselekcjonowanych obrazów mistrza, pochodzących ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku, ukazujących jego wyjątkowy i tajemniczy świat.W sali ekspozycji – City Project -1 udostępnione zostaną zwiedzającym liczne fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe wraz z obszerną wystawą multimedialną „Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition”, która zabierze odwiedzających w klimatyczną podróż ukazującą przekrój twórczości Mistrza. Poprzez doświadczenia Virtual Reality będzie można odbyć podróż „do środka” obrazów Zdzisława Beksińskiego. Przygotowany został również specjalny pokaz obrazów w Stereoskopii - 3D.

Współorganizatorami wydarzenia są Fundacja Beksiński, CSK oraz Muzeum Historyczne w Sanoku.

Wystawa "Beksiński w Lublinie” potrwa od 9 listopada br. do 29 stycznia 2023. Szczegóły na stronie Centrum Spotkania Kultur.