Biblioteka Miejska w Puławach wkrótce zmieni adres

2023-01-23 13:59
 Biblioteki Miejskiej przy ulicy Głębokiej będzie zamknięta od 6 lutego.
Autor: Biblioteka Miejska w Puławach Biblioteka przy ulicy Głębokiej będzie zamknięta

To będzie wielkie logistyczne zadanie. Biblioteka Miejska w Puławach zmienia siedzibę. Ze zbiorów placówki można korzystać tylko do 6 lutego, potem biblioteka przez dwa miesiące będzie zamknięta, a książki opuszczą gmach przy ulicy Głębokiej.

W związku z przeprowadzką do nowego budynku główna siedziba Biblioteki Miejskiej przy ulicy Głębokiej 7A będzie zamknięta od 6 lutego. Placówka zachęca czytelników do wypożyczania większej ilości książek, które będą automatycznie prolongowane do czasu ponownego otwarcia. Nowa multimedialna siedziba biblioteki zlokalizowane będzie przy ulicy Wojska Polskiego 2. Otwarcie Mediateki planowane jest w Puławach na początku kwietnia.

Nowa lokalizacja Biblioteki Miejskiej w Puławach pozwoli na ożywienie i rozszerzenie jej działalności upowszechniającej książkę i czytelnictwo dzięki nowym, dedykowanym specjalnie dla niej przestrzeniom. Umiejscowienie tej instytucji kultury w centrum miasta, w nowo wybudowanym budynku Mediateki, w bezpośredniej bliskości Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" ułatwi szerszemu gronu odbiorców nie tylko dostęp do zasobów biblioteki, ale również do skorzystania z proponowanej przez nią oferty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i informacyjnym.

Biblioteka Miejska przy ul. Głębokiej 7A w Puławach.

Fronton budynku stanowi zabytkowy Domek Grecki do którego w 1966 roku dobudowano nową część, według projektu inż. W. Padlewskiego. Domek Grecki to dawna oranżeria wchodząca w skład zespołu pałacowo-parkowego w Puławach, rezultat wielkiej inicjatywy budowlanej księżnej Izabeli Czartoryskiej. Wybudowano ją pomiędzy rokiem 1788 a 1791.

źródło: Biblioteka Miejska w Puławach