Bractwo Miłosierdzia organizuje Paczkę Brata Alberta dla ubogich i bezdomnych

2022-11-28 13:26 Maciej Kurek
Bractwo Miłosierdzia imienia Świetego Brata Alberta w Lublinie
Autor: Bractwo Miłosierdzia imienia Świetego Brata Alberta w Lublinie

​Teraz zbiórka pieniędzy, potem zakupy, pakowanie i ​obdarowanie najuboższych by mogli godnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

Bractwo Miłosierdzia imienia Świętego Brata Alberta w Lublinie zaprasza, by wspólnie przygotować 450 paczek dla swoich podopiecznych. W każdej znajdą się typowe wigilijne potrawy. Tak by bezdomni, ubodzy, seniorzy, mogli usiąść przy stole 24 grudnia. - Naszym celem na Święta Bożego Narodzenia jest rozdanie 450 świątecznych paczek. W środku  znajdą się m.in.: pierogi z kapustą, barszcz, olej, ryba, ziemniaki, wędlina, słodycze, makaron, ryż, chleb, sałatka, bigos, cukier, mąka, śledzie, krokiety, ciasto. Paczki trafią do osób, których sytuacja życiowa nie pozwala na beztroskie spędzenie świąt - mówią przedstawiciele Bractwa.

- Koszt jednej takiej paczki to około 100 zł. Z produktów, które znajdą się w każdej z nich, będzie mogło skorzystać około 2-3 osób. 22 grudnia, podczas uroczystego spotkania z naszymi Podopiecznymi, przekażemy paczki, które z Waszą pomocą będziemy mogli przygotować. Chcemy rozdać 450 paczek i stąd wzięła się kwota 45 000 złotych - dodają.

Więcej informacji o zbiórce na stronie albert.lublin.pl