Caritas AL: Solidarność i serca darczyńców w niesieniu pomocy nie mają granic

Caritas Archidiecezji Lubelskiej solidarny z Ukrainą
Autor: Caritas Archidiecezji lubelskiej Caritas Archidiecezji Lubelskiej solidarny z Ukrainą

Caritas Archidiecezji Lubelskiej odpowiada na potrzebę pomocy dla uchodźców z Ukrainy, a także w niesieniu pomocy humanitarnej na terenach objętych wojną. W głównej siedzibie organizacji działa Punkt Kryzysowy, który koordynuje rozdzielanie darów, organizację noclegów na terenie wszystkich parafii, ale także organizują konwoje humanitarne za wschodnią granicę.

Pracownicy i wolontariusze Caritas AL apelują, aby każdy, kto zechciałby się włączyć w akcję pomocową , przygotował w najbliższych dniach ok. 20 kilogramową paczkę żywnościową, zapakowaną w pudło tekturowe.

Niech znajdą się w niej długoterminowe produkty żywnościowe: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, sól, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, owoce / warzywa w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.Potrzebne są także środki higieny osobistej, kosmetyki i środki czystości. Najbardziej potrzebne są żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci (raczej w rozmiarach 3-4-5), płyny do prania, płyny do mycia naczyń – informuje Joanna Bańczerowska, rzecznik prasowy Caritas AL.

Organizacja zachęca jednocześnie, aby do paczki dołączyć l osobisty list zawierający słowa wsparcia i zapewnienia o naszej modlitwie. Tak przygotowane paczki trafią w całości do poszczególnych rodzin na Ukrainie.

Składamy serdeczne podziękowania dla naszych Darczyńców za otwartość, życzliwość i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Pamiętajmy o nieustannej modlitwie za naszych braci i pokój na świecie – dodaje J. Bańczerowska.

Gotowe paczki można dostarczać do siedzimy Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Unii Lubelskiej 15. W razie potrzeby - kontakt z sekretariatem: tel. 81 532 95 71.