Chcą sprawić niespodziankę. Motor zagra z Zagłębiem w Pucharze Polski

2022-10-19 12:52
Motor Lublin
Autor: Motor Lublin

Drużyna z Dolnego Śląska, grające w Ekstraklasie Zagłębie Lubin będzie rywalem drugoligowego Motoru Lublin w 1/16 Finału Pucharu Polski.

Górnik Łęczna sprawił niespodziankę i pokonał we wtorek 18 października 1-0 w 1/16 finału Pucharu Polski ekstraklasową Koronę Kielce. We środę, 19 października swoich sił spróbuje drugoligowy Motor Lublin. Zadanie nie będzie łatwe, bo na Arenę przyjeżdża Zagłębie Lubin, które także gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. - Podchodzimy do rywala z szacunkiem ale nie boimy się - mówi trener Motoru, Goncalo Feio.

- Mam takie marzenie, żeby każdy przeciwnik, który przyjeżdża na ten stadion lub każdy, który się z nami zmierzy, miał przed meczem i po nim takie uczucie: "znowu ten Motor, trzeba będzie się męczyć, walczyć, wykrwawić się, żeby z nimi wygrać". Mam nadzieję, że Zagłębie Lubin takie odczucia będzie miało po meczu. Spróbujemy wygrać ten mecz, zachowując szacunek do rywala. Taka jest esencja sportu, żeby walczyć o zwycięstwo. Oczywiście rywal jest faworytem ale my patrzymy każdemu w oczy i nie mamy się czego wstydzić - dodał szkoleniowiec Motorowców.

- Traktujemy to starcie, jak każdą ligową walkę o punkty. Postaramy się też, by dla kibiców oglądanie tych zawodów było przyjemnością - powiedział obrońca żółto-biało-niebieskich, Przemysław Szarek. - Do zawodów przygotujemy się na sto procent, żeby przejść do kolejnej rundy. Dla nas również będzie to atrakcyjne starcie, żeby się pokazać - zaznaczył stoper Motoru.

Pierwszy gwizdek w meczu Motor - Zagłębie na lubelskim stadionie o 18.