Chełm. Duszpasterstwo młodzieży i KatRoM Katolicka Rozrywa Młodych

2022-01-20 11:30
Słowo Życia na niedzielę, KatRoM i Poznaj Świętego
Autor: Duszpasterstwo Młodzieży Chełm - Młodzi z Jezusem

​W niedzielę rozważania o Słowie Bożym a na tygodniu ciekawa książka, muzyka lub film. Chełmskie Duszpasterstwo Młodzieży stawia na formację ale poleca też rozrywkę.

Po okresie adwentowym o bożonarodzeniowym w ich mediach społecznościowych wraca KatRom, czyli Katolicka Rozrywka Młodych. W środy w swoich mediach społecznościowych na przemian będą: dawać propozycję ciekawych i wartościowych piosenek, poznawać Świętych i Błogosławionych, i ciekawy film który warto obejrzeć.

Mówi ksiądz Karol Mazur, rejonowy duszpasterz młodzieży rejonu Chełm Zachód, Chełm Wschód oraz Siedliszcze: - To pewnego rodzaju kontynuacja pracy i posługi dla młodzieży. Chcemy młodym ludziom poprzez media społecznościowe, facebooka i instagrama, zaproponować cykl Słowo Życia, który pojawia się w każdą niedzielę. Jest to fragment Ewangelii lub czytań z niedzieli opatrzone komentarzem lub grafiką i zachęcać do przemyśleń. We środy wraca KatRoM, czyli Katolicka Rozrywka Młodych. To jest z jednej strony propozycja spędzenia wolnego czasu czy to poprzez posłuchanie fajnej katolickiej muzyki, obejrzenie ciekawego filmu z treścią, sięgnięcia po książkę oraz dodatkowo sylwetka błogosławionego lub świętego, którzy może być dla nas inspiracją, jak mamy żyć.

Niedzielne Słowo Życia i środowy KatRoM można znaleźć na facebooku i instagramie Duszpasterstwa Młodzieży Chełm "Młodzi z Jezusem".