Czy w wakacje warto robić kurs na prawo jazdy? [AUDIO]

2024-07-11 11:58
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Żeby upragniony dokument był w naszej kieszeni trzeba zdać egzamin a wcześniej ukończyć kurs. Decydując się na to latem, musimy liczyć się z dłuższym oczekiwaniem na egzamin państwowy.

Wakacje i dużo wolnego czasu dla młodego człowieka może oznaczać chęć podjęcia pracy, podróżowania albo podnoszenia swoich kompetencji. - To gorący okres i dużo młodych osób chce wtedy zapisać się na zajęcia. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nieco dłużej trzeba będzie czekać na termin egzaminu - wyjaśnia Maciej Kulka, współwłaściciel jednej ze szkół nauki jazdy w Lublinie.​ - Większość młodzieży wybiera okres wakacyjny na zrobienie kursu na prawo jazdy. Zwłaszcza chodzi tu o osoby, które nie zdążyły zrobić tego przed maturą, teraz mając długie wakacje, robi te kursy - mówi.

- Z doświadczenia wiem, że im młodszy człowiek tym łatwiej zdaje egzamin. Im człowiek jest starszy, tym jest trudniej. Terminy oczekiwania na egzamin państwowy może się wydłużyć. Gdy ktoś na przykład w okresie zimowym robił kurs i około tygodnia czekał na egzamin, tak przy letnich miesiącach wydaje się to mało realne - dopowiada Maciej Kulka.

Mówi Maciej Kulka, współwłaściciel jednej ze szkół nauki jazdy w Lublinie. Posłuchaj: