Czy zwierzak to dobry pomysł na prezent mikołajkowy lub pod choinkę?

2022-12-01 12:55
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay

Elektronika, zabawki, książki - pomysłów na upominki nie brakuje. Sezon w pełni 6 grudnia tuż tuz i Boże Narodzenie co raz bliżej. Co jeśli prezent będzie szczekał, miauczał albo pływał w akwarium?

Czy zwierzak w formie podarunku jest dobrym pomysłem? - Pies, kot czy królik w domu to dużo radości ale i obowiązki - mówi Aleksandra Bartacz z jednego z lubelskich sklepów zoologicznych. - Zwierzak może być dobrym pomysłem na prezent, jeśli osoba obdarowywana tym prezentem jest w pełni tego świadoma i w pełni przygotowana na to, że taki prezent otrzyma - dodaje. Na co zatem zwrócić uwagę, by kogoś nie zaskoczyć: - Jeśli widzimy, że taka osoba, którą chcemy obdarować zwierzątkiem od dawna deklaruje chęć posiadania zwierzęcia, zgłębia wiedzę o konkretnym gatunku i uznajemy, że osoba jest godna zaufania i odpowiedzialna to po uzgodnieniu z jej członkami rodziny możemy taki prezent sprawić - mówi Aleksandra Bartacz.

- Przyjemność z posiadania zwierzaka, możemy odczuć dopiero wtedy kiedy już posiadamy to zwierzę. W sklepie wszystko wygląda ładnie dopóki nie przychodzą codzienne obowiązki wobec naszego pupila. W zależności od gatunku jest to mniej lub więcej pracy, jaką musimy poświęcić. Jest to też zobowiązanie na wiele lat. Należy też przemyśleć co w sytuacji, kiedy będziemy chcieli jechać na wakacje i pojawi się pytanie - kto wówczas zajmie się naszym zwierzątkiem. Szczeniaczek to bardzo popularny temat świąteczny. W święta jesteśmy jednak wszyscy w domu, jest miło i sympatycznie. Co jednak w sytuacji, kiedy wracamy do szkoły i pracy a piesek zostaje sam w domu, niszczy i gryzie meble, załatwia swoje potrzeby na dywanie i nie jest już tak przyjemnie? Przed posiadaniem lub sprezentowaniem zwierzęcia trzeba postawić sobie wiele pytań - mówi.