Dni skupienia w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie

2023-04-03 14:53
Dni skupienia - plakat wydarzenia
Autor: Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie Dni skupienia - plakat wydarzenia

Dni skupienia to propozycja dla młodych mężczyzn na rozpoznanie swojego powołania. To okazja do wspólnej modlitwy i ważnych rozmów. Dwudniowe spotkanie to także możliwość zobaczenia samego seminarium od środka.

Dni skupienia to spotkania, które wyrastają z potrzeby stworzenia młodym mężczyznom klimatu modlitwy i rozeznania swojego powołania. Stanowią również okazję do zobaczenia życia seminaryjnego „od wewnątrz", do zapoznania się z pracującymi w seminarium księżmi, do rozmowy z klerykami i do nawiązania znajomości.

Seminarium jest wspólnotą młodych ludzi kroczących drogą powołania, ale także chętnie dzielących się zdobytymi już doświadczeniami z tymi, którzy swoje powołanie pragną dopiero rozeznać. Na stronie seminarium czytamy: "𝐽𝑒𝑠́𝑙𝑖 𝑧𝑎𝑠𝑡𝑎𝑛𝑎𝑤𝑖𝑎𝑠𝑧 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑛𝑎𝑑 𝑡𝑦𝑚, 𝑐𝑧𝑦 𝑚𝑎𝑠𝑧 𝑏𝑦𝑐́ 𝑘𝑠𝑖𝑒̨𝑑𝑧𝑒𝑚, 𝑡𝑜 𝑧𝑎𝑝𝑟𝑎𝑠𝑧𝑎𝑚𝑦 𝐶𝑖𝑒̨ 𝑛𝑎 𝑑𝑛𝑖 𝑠𝑘𝑢𝑝𝑖𝑒𝑛𝑖𝑎 𝑑𝑜 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑒𝑔𝑜 𝑠𝑒𝑚𝑖𝑛𝑎𝑟𝑖𝑢𝑚. 𝐵𝑒̨𝑑𝑧𝑖𝑒𝑚𝑦 𝑔𝑜 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑧̇𝑦𝑤𝑎𝑐́ 𝑝𝑜𝑑 ℎ𝑎𝑠ł𝑒𝑚: 𝑊𝑌𝐵𝑂́𝑅 𝐵𝑂𝐺𝐴. 𝑇𝑜 𝑐𝑧𝑎𝑠 𝑚𝑜𝑑𝑙𝑖𝑡𝑤𝑦, 𝑟𝑒𝑓𝑙𝑒𝑘𝑠𝑗𝑖 𝑜𝑠𝑜𝑏𝑖𝑠𝑡𝑒𝑗 𝑖 𝑟𝑜𝑧𝑚𝑜́𝑤 𝑜 𝑝𝑜𝑤𝑜ł𝑎𝑛𝑖𝑢 𝑑𝑜 𝑘𝑎𝑝ł𝑎𝑛́𝑠𝑡𝑤𝑎".

Miejsce: Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie ul. Wyszyńskiego 6.

Termin: od 10 do 11 kwietnia. Spotkania dedykowane są mężczyznom w wieku od 16 do 29 lat.

Osoby niepełnoletnie powinny przywieźć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Zgłoszenia do 9 kwietnia przyjmuje ks. Andrzej Flis tel. 781 512 460, e-mail: aflis74@gmail.com. Warto zabrać ze sobą Pismo św. i różaniec. Wydarzenie jest bezpłatne.

Szczegóły są na stronie: seminarium.lublin.pl