Duże zainteresowanie Szkołą Ewangelizatora w Chełmie

2022-10-20 9:58
Chełmskie Centrum Ewangelizacji
Autor: Chełmskie Centrum Ewangelizacji

Prawie setka osób chce być ewangelizatorami. Tylu przyszło na pierwsze spotkanie Szkoły Ewangelizatora. Prowadzi ją Chełmskie Centrum Ewangelizacji.

Głosić Dobrą Nowinę chcą ci, którzy formują się we wspólnotach oraz tacy, którzy do żadnej nie należą, to również osoby w różnym wieku. - Bardzo zaskoczyło mnie pierwsze spotkanie Szkoły Ewangelizatora, ponieważ przyszło na nie blisko 100 osób. Robiliśmy promocje tego spotkania, zachęcaliśmy do udziału. Mamy jednak świadomość, że chęć dania czegoś od siebie i zaangażowania nie jest tak typowa dla współczesnego świata. To też pokazuje, że człowiek wierzący chce pracować dla Królestwa Bożego. Chce, żeby Ewangelia, czyli doświadczenie, które sam posiada, że Pan Bóg kocha i przemienia nasze życie, żeby tym doświadczeniem się podzielić - mówi ksiądz Paweł Gołofit, moderator Chełmskiego Centrum Ewangelizacji.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, będzie ich 9. Ich uczestnicy dostaną wiedzę, czym jest Ewangelizacja, jak żyje współczesny człowiek. Dostanie też narzędzia, jak ewangelizować orz czego współczesny człowiek od drugiego chrześcijanina. Uczestnicy Szkoły otrzymają też zaproszenie, by samemu najpierw rozpalić swoje serce. - By ewangelizować, samemu trzeba być zewangelizowanym. Chcemy by mówili Bogu w oparciu o swoje doświadczenie. Ludzie nawracają się najczęściej przez relacje - dodaje ksiądz Gołofit.

Więcej informacji o inicjatywach Chełmskiego Centrum Ewangelizacji na stronie chce.info