Dzień Dziadków i Osób Starszych w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie

2022-07-21 14:31
 Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych - plakat
Autor: Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych - plakat

W programie spotkania modlitwa za seniorów, koncert oraz integracyjne spotkanie. W Sanktuarium Świętej Rodziny na Czubach w niedziele 24 lipca, Eucharystii przewodniczył będzie Biskup Adam Bab. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie integracyjne w Domu Akcji Katolickiej.

Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie  przy ul. Jana Pawła II 11, w niedzielę 24 lipca o godz. 10.00 zaprasza na uroczystą Mszę Świętą z okazji ustanowionego przez papieża Franciszka Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Eucharystię sprawował będzie Ksiądz Biskup Adam Bab.

Po Mszy Świętej ok. godz. 11.00 odbędzie się spotkanie integracyjne w Domu Akcji Katolickiej.

W programie: posiłek, program poetycki w wykonaniu Recytatorek z Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”, koncert fortepianowy w wyk. Yulii Sharovskiej – Ukraina, koncert muzyki akordeonowej Adama Ardanowskiego.

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych został ustanowiony w ubiegłym roku przez papieża Franciszka. Jest obchodzony w lipcu, w niedzielę, która przypada najbliżej liturgicznego wspomnienia dziadków Pana Jezusa – jak określa się św. Joachima i Annę, rodziców Maryi. Hasłem są słowa „Wydadzą owoc nawet i w starości (Ps 92, 15)”.

Katolicy na całym świecie, którzy chcą tego dnia włączyć się w modlitwę Kościoła powszechnego w intencji osób starszych, zaproszeni są do organizowania wspólnych nabożeństw w swoich parafiach i wspólnotach, a także do odwiedzania seniorów – za co tego dnia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Bazylice św. Piotra, liturgii tego dnia będzie przewodniczył papieski delegat kard. Angelo de Donatis, który zastąpi Ojca Świętego, odwiedzającego w tych dniach Kanadę.

Źródło:ekai