Europejskie Spotkanie Taizé z Centrum Młodych w Lublinie

2022-11-21 14:57
Plakat wyjazdu na Taize
Autor: CDMLublin Plakat wyjazdu na Taize

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Rostocku. W niemieckim mieście młodzi spędzą kilka dni na przełomie roku. Chcą być razem ze sobą, modlić się i zwiedzać. Zapisy na wyjazd trwają do końca listopada.

Każdego roku w okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem Taizé organizuje spotkania europejskie w jednym z miast Europy. Tysiące młodych ludzi z Europy i z innych kontynentów uczestniczy w kolejnych etapach "pielgrzymki zaufania przez ziemię".

Tym razem Europejskie Spotkanie Młodych Taizé odbędzie się w północno-wschodnich Niemczech, w mieście Rostock i jego okolicy, na przełomie roku 2022/2023 w dniach 28.12.2022 - 01.01.2023 roku.

Koniec roku i Sylwester wraz z młodymi z całego świata jest okazją, aby doświadczyć radnego Kościoła, doświadczyć modlitwy w duchu Taizé, poznać nowa kulturę i tradycje dzięki mieszkaniu u rodzin oraz odwiedzić piękne miejsca. Spotkanie to nie tylko czas modlitwy, ale także różnych warsztatów tematycznych i poznawania miejscowej kultury. W czasie wyjazdu z Centrum Młodych z Lublina w drodze powrotnej zaplanowano między innymi wieczorne zwiedzanie Berlina.

Wyjazd na Taize wraz z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży odbędzie się od 27 grudnia do 2 stycznia. Spotkanie jest przeznaczone dla młodych ludzi w wieku od 18 do 35 lat. Wszyscy uczestnicy muszą zabrać materac turystyczny i śpiwór, by móc spać na podłodze. 

Zapisy na wyjazd z Lublina na Taizé trwają do końca listopada. Szczegóły w formularzu zapisu na profilu i stronie CDM Lublin.