Festiwal Niebo i Ziemia w Kazimierzu Dolnym [AUDIO]
W programie drugiej edycji wydarzenia zaplanowano specjalny koncert, iluminację świetlną i kwiatową instalacją artystyczną na kazimierskim zamku oraz bezpłatne warsztaty zielarskie i rękodzieła. Tematem przewodnim tegorocznych działań dwudniowej imprezy są „Cztery Pory Roku”.
Stowarzyszenie Anthill zaprasza na drugą edycję wydarzenia Niebo i Ziemia w Kaźmierzu Dolnym nad Wisłą, dofinansowaną ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje. Edycja 2024.
„Niebo i Ziemia” chwalebnym festiwalem sztuki, bo przez działania artystyczne zachęcamy do afirmacji natury i budowania dobrostanu. Temat przewodni tegorocznych działań to „Cztery Pory Roku”. Choć festiwal ma letnią formułę, to chcemy podkreślać nie sezonowe, ale uniwersalne wartości. Na przykład cykliczność pór roku – żyjemy w czasach odczuwalnych zmian klimatycznych i w wielu miejscach na świecie doświadczenie różnorodności przyrody, zmiennej aury przestaje być dostępne. W Polsce wciąż mamy uprzywilejowaną pozycję – czasem jest słońce, czasem deszcz i warto zadbać o to wspólne dobro. Nasz festiwal promuje wspólne bycie bliżej natury, uważność na jej piękno i bycie częścią tej wspólnoty – podkreśla Barbara Wybacz, kuratorka wydarzenia.
Niebo i Ziemia łączy sztukę, kulturę i naturę poprzez performance muzyczny wraz z iluminacją świetlną i kwiatową instalacją artystyczną na zamku, stworzenie widowiskowej kompozycji kwiatowej – „infioraty” – w centrum Kazimierza Dolnego, warsztaty zielarskie oraz rękodzieła kwiatowe. Na warsztaty obowiązują zapisy pod tym linkiem: https://www.anthill.com.pl/?p=+7166
Instalacji artystycznej towarzyszyć będą warsztaty tematyczne, których motywem przewodnim oczywiście są kwiaty i rośliny. Festiwal Niebo i ziemia to kontynuacja propozycji dla turystów i odwiedzających Kazimierz Dolny, która wypływa z tożsamości miejsca i historii miasta.
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Festiwal Niebo i Ziemia odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 16 i 17 sierpnia na wzgórzu za kościołem farnym.
Szczegóły są na stronie i profilu Stowarzyszenia Anthill.
Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Plus Lublin.